DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

OCHRONA DANYCH

 

Karnawał/Jasełka/Ostatki - czyli przegląd styczniowy

      Praktycznie cały styczeń naszym mieszkańcom czas wypełniały " Przeglądy Zespołów Kolędniczych" oraz występy jasełkowe.

 

9. 01 W Haczowie odbyła się zabawa karnawałowa, na którą pojechali podpieczni naszego Domu. Mogliśmy tam obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii oraz spędzić miło i przyjemnie czas wśród rodzin i znajomych.

16.01. Grupa dzieci i młodzieży "Wisłoczek" zaprezentowała wspaniałe przedstawienie jasełkowe, nawiązujące do współczesności. Mogliśmy posłuchać w bogate aranż muzyczny kolędy, pastorałki polskie i zagraniczne.

19. 01. Mieszkańcy naszego Domu zadebiutowali w krótkim bo zaledwie 15 min programie "Jasełka na wesoło", które przygotowali wraz z pracownikami nasze...j placówki, by 21. 01 wziąć udział w XXII Przeglądzie Zespołów Kolędniczych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej ,, KOLĘDA 2016 " w Tuchowie, a 28.01 w XVII Przeglądzie Kolędniczym DPS w Huwnikach.

25.01. W odpowiedzi na zaproszenie przedszkola nr 8 w Krośnie udaliśmy się z wizytą by spędzić miło czas w gronie wspaniałych przedszkolaków, które swoją grą aktorską i szczerym, ciepłym przyjęciem powitali naszych podopiecznych. Natomiast 27.01. Naszą placówkę wraz z opiekunami odwiedziły dzieci z przedszkola nr 5 w Krośnie. Zaprezentowały cudowny program jasełkowy bogaty w narrację, wiersze piękne kolędy. Nie zabrakło również życzeń z okazji dnia babci i dziadka.

28.01. Nieliczna grupa naszych podopiecznych skorzystała z zaproszenia DPS nr 2 w Krośnie i udała się na zabawę karnawałową. Gospodarze zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, po którym wystąpił Zespół Kameralny z WDK w Rzeszowie. Spotkanie zakończyło się mszą świętą w intencji Mieszkańców DPS nr2 ich rodzin oraz zaproszonych gości.

Karnawał zakończyliśmy 4 lutego organizując "Tłusty Czwartek" w naszej placówce dla naszych podopiecznych oraz zaproszonych gości z Krosna i Haczowa.

Styczeń był obfity w wiele atrakcji, zadań oraz obowiązków.
Dziękujemy wszystkim ośrodkom, placówkom za współpracę i życzymy by ta współpraca nadal trwała, rozwijała się i miała szeroki wpływ na wykorzystanie dobra dla naszych podopiecznych i nas samych.

haczow

Haczów


wisloczek

"Wisłoczek"

 

przedszkole_nr8

Przedszkole nr8 w Krośnie

 

tuchow

Tuchów

 

huwniki

Huwniki

 

 

przedszkole_nr5

Przedszkole nr5 w Krośnie

 

tusty_czwartek

"Tłusty Czwartek"