"Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy"

odpust2016

 

       27 czerwca w naszej kaplicy biskup Stanisław Jamrozek odprawił mszę odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W uroczystości wzięły udział zaproszone placówki:

DPS Brzozów, DPS Folusz, DPS OO. Bonifratrów w Iwoniczu, DPS dla Dzieci w Iwoniczu, DPS nr 2 w Krośnie, DPS Moczary, DPS Ruda, Dom Pomocy Społecznej im. Józefy Jaklińskiej w Rzeszowie, DPS dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie, DPS dla Kombatantów w Rzeszowie, DPS Rzeszów ul. Sucharskiego, Środow...iskowy Dom Samopomocy w Krośnie i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Haczowie.

Spotkanie urozmaiciły występy artystyczne naszych podopiecznych oraz zespołu śpiewaczego "Kamratki" z Turaszówki.

Odbyła się również loteria i konkurs "Jaka to melodia" którą poprowadzili wolontariusze z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Dziękujemy wszystkim gościom za wspólnie spędzony czas.

Odwiedźcie również www.facebook.com/dps1krosno

 

 Aktywny czerwiec

sobutki_kletowka

       Wyjazdy, spotkania integracyjne. W ten oto sposób nasi podopieczni spędzali czas w czerwcu.

15 czerwca udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej Bonifratrów w Iwoniczu by obejrzeć występ kapeli ludowej "Korczynianki" z Korczyny k. Krosna, by wziąć udział w zabawach rekreacyjno - integracyjnych, pobiesiadować wspólnie przy ognisku. Jednym słowem aktywnie spędzić popołudnie. Do dyspozycji gości było stoisko gastronomiczne ze swojskim jadłem. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za to spotkanie.

Czytaj więcej...

 

"Z bliźnim na majówkę"

Helusz 2016


helusz2016

     28 maja (sobota) wyruszyliśmy z 11 osobową grupą mieszkańców na piknik do Helusza. Pogoda dopisała, było wręcz upalnie. Piknik rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez Arcybiskupa Adama Szala. Gwiazdą sceny był zespół "Baciary", który dał ponad godzinny koncert. Wiecej o pikniku przeczytacie na stronie: http://www.par-chr-kr.przemysl.opoka.org.pl/.../p.../piknik-2016

 

W rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

msza

      18 maja o godzinie 10:00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II. w Krośnie odbyła się msza święta, której przewodniczył ks. Jan Bielec w intencji wszystkich mieszkańców i pracowników naszego Domu. Mieszkańcy zwiedzili Muzeum Świętego Jana Pawła II, które powstało dla upamiętnienia pobytu papieża Polaka w naszych stronach. Zwiedzający oglądali bezcenne pamiątki, zdjęcia, księgi związane z osobą Jana Pawła II i jego pielgrzymką do Krosna, poczym udali się na papieskie kremówki do "PAPA CAFE".

Z wizytą artystyczno-kulinarną

zsp2krosno

       06 kwietnia naszych mieszkańców odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Krośnie prezentując krótki program artystyczny, zabarwiony humorem.
Spotkaniu towarzyszyły przygotowania kulinarne oraz konkursy związane z tym tematem.

Czytaj więcej...

PROJEKTY

Tytuł Projektu: Wyższa jakość świadczonych usług poprzez modernizację infrastruktury i podnoszenia kwalifikacji kadry w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie. Termin realizacji: 04.2013-04 2014. W ramach projektu planuje się realizację następujących działań: 1.Aluminiowo-szklaną zabudowę tarasu wraz z robotami ogólnobudowlanymi. Rozbudowany zostanie istniejący taras. Na tarasie powstanie "Ogród zimowy" 2. Szkolenia pesonelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami 3. Zakup sprzętu do muzykoterapii 4. Zakup innowacyjnego pieca konwekcyjno-parowego 5. Wprowadzenie nowych form terapii mieszkańców m. in.muzykoterapii, technik relaksacyjnych, hortikuloterapii.